Katolicyzm ma własność pionu – odchyleń nie znosi.
Cytaty na nasze czasy:

"Jeśli kiedykolwiek zetkniecie się z chlubiącymi się tym, że są wierzący, że są oddani Papieżowi, i chcą być katolikami, ale nazwanie klerykałami mają za największą obrazę, powiedźcie uroczyście, że oddane dzieci Papieża to ci, którzy są posłuszni jego słowu i we wszystkim go słuchają, a nie ci, którzy czynią zabiegi, by uniknąć wypełnienia jego rozkazów lub aby naleganiem godnym ważniejszych spraw wymusić na nim zwolnienia czy dyspensy tym boleśniejsze, im większe wyrządzają szkody lub zgorszenie. [...]"

(Fragment przemówienia św. Piusa X wygłoszonego do kardynałów na konsystorzu 27 maja 1914 r. - Testament duchowy św. Piusa X)

poniedziałek, 14 sierpnia 2023

x. Rafał Trytek — kazanie na XI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Św. AD 2023

Komentując postawę narodu wybranego Starego Testamentu, który w znacznej części nie rozpoznał Mesjasza w naszym Panu Jezusie Chrystusie, x. Rafał Trytek ICR – 13 sierpnia AD 2023 sprawujący Mszę Świętą w Oratorium św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego we Wrocławiu – zaznaczył, że zaślepienie prowadzi do odrzucenia najoczywistszych dowodów boskości Zbawiciela. Dlatego też należy modlić się do Ducha Świętego o łaskę zrozumienia, abyśmy nie byli jak odstępcy, lecz naśladowali św. Annę i św. Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
Duszpasterz Tradycji przypomniał również, że Wniebowzięcie z duszą i ciałem stało się tryumfem dzieła zbawienia nad szatanem i wielką pociechą dla wiernych. Matka Boża, której nie mogły dotknąć skutki grzechu – śmierć i związany z nią rozkład – jest zsyłającą łaski Królową w niebie. Należy jednak pamiętać, zauważył kapłan, o zamierzonej przez Stwórcę nierówności (w porządku nadprzyrodzonym) w dostępie do łask. Nierówności zapisanej również w dziejach narodów, które znajdowały wyniesienie, gdy czciły Najświętszą Maryję Pannę jako swoją Władczynię. Wśród krajów, których panujący rozpoznali w Matce Bożej Królową, można wymienić m.in. Polskę, Austrię, Bawarię, średniowieczną i wczesnorenesansową Anglię oraz Francję (w tej ostatniej święto Wniebowzięcia było świętem narodowym).
Zwracając się do wiernych zgromadzonych we Wrocławiu, x. Rafał Trytek ICR przypomniał o obecnych na ołtarzu relikwiach św. Filomeny I klasy. Ta starożytna święta, której doczesne szczątki odkryto dopiero w 1802 r., jest patronką, do której można zwracać się o wsparcie w obliczu problemów finansowych, podczas zmagań z namiętnościami, w sytuacjach beznadziejnych i podczas pracy na rzecz katolickiej Wielkiej Polski.
Św. Filomena jest również patronką Królestwa Obojga Sycylii, Żywego Różańca oraz kapłanów. Zachęcamy do modlitwy. 


Adres siedziby Kaplicy
ul. Powstańców Śląskich 114, Wrocław
Wejście na 1 piętro schodami na zewnątrz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.