Katolicyzm ma własność pionu – odchyleń nie znosi.
Cytaty na nasze czasy:

"Jeśli kiedykolwiek zetkniecie się z chlubiącymi się tym, że są wierzący, że są oddani Papieżowi, i chcą być katolikami, ale nazwanie klerykałami mają za największą obrazę, powiedźcie uroczyście, że oddane dzieci Papieża to ci, którzy są posłuszni jego słowu i we wszystkim go słuchają, a nie ci, którzy czynią zabiegi, by uniknąć wypełnienia jego rozkazów lub aby naleganiem godnym ważniejszych spraw wymusić na nim zwolnienia czy dyspensy tym boleśniejsze, im większe wyrządzają szkody lub zgorszenie. [...]"

(Fragment przemówienia św. Piusa X wygłoszonego do kardynałów na konsystorzu 27 maja 1914 r. - Testament duchowy św. Piusa X)

niedziela, 26 marca 2023

Wydawnictwo 3DOM: O co to całe zamieszanie ze Starą i Nową Mszą? O książce 'Praca rąk ludzkich'.

           Zainteresowanie tradycyjną Mszą łacińską zaczęło się rozprzestrzeniać wśród młodszego pokolenia duchowieństwa i świeckich, zwłaszcza od czasu pojawienia się motu proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI. Wielu z nich entuzjastycznie opowiada o odnalezieniu w starym rycie piękna, czci i poczucia ciągłości z tradycją, których nie doświadczyli podczas Mszy Pawła VI.

W 2023 r. Wydawnictwo 3DOM proponuje swoim Czytelnikom obszerną, choć niezwykle wciągającą książkę Praca rąk ludzkich ks. Anthony’ego Cekady. Autor w niezwykle ciekawy i przystępny sposób analizuje, w jaki sposób przeprowadzane na przestrzeni wieków reformy liturgii i mszału wpłynęły na to, jak dzisiaj postrzegana jest Msza Święta i jaką rolę obecnie odgrywa papież w Kościele.

Dlaczego właściwie powstała ta książka? Anthony Cekada w kręgach tradycjonalistów jest dobrze znany jako sedewakantysta. Już wiele lat przed rozpoczęciem prac nad tą książką, zmiany wprowadzane we Mszy św. wprawiały go w zakłopotanie – i to właśnie te zmiany są tematem Pracy rąk ludzkich. Autor przez wiele lat obserwował, w jaki sposób Msza Święta ulegała niszczeniu. Czytywał liczne książki na temat liturgii, uczestniczył w konserwatywnych konferencjach i prenumerował publikacje potępiające desakralizację liturgii, jak również wszechobecne modernistyczne herezje. Przyczyn tego spustoszenia doszukiwał się w naruszeniach prawa liturgicznego i błędnych interpretacjach nauczania soborowego. Ksiądz Cekada zapragnął stanąć w obronie Tradycji liturgicznej Kościoła, która powinna być przecież niezmienna.

Praca rąk ludzkich poświęcona jest przede wszystkim liturgii i jej reformie dokonanej przez Pawła VI. Warto zapoznać się z treścią tej książki i skupić się na relacji między nowym mszałem, zatwierdzonym przez Pawła VI, a starym, trydenckim, tradycyjnym, zatwierdzonym przez Piusa V. Zdaniem autora to nie reforma sama w sobie była problemem. Problemem byli neomoderniści. Dlatego też powstało to obszerne dzieło. Celem Pracy rąk ludzkich jest wykazanie skali zmian, jakich dokonali w liturgii reformatorzy oraz przedstawienie ich świadomego i celowego odejścia od niezmiennej Tradycji liturgicznej Kościoła katolickiego. Kto tak naprawdę ofiarowuje Mszę? Czy można określić, kto jest ważniejszy w czasie liturgii – kapłan czy zgromadzeni wierni? Co ks. Anthony Cekada uważa o przyjmowaniu komunii na rękę? Na czym polega Misterium Paschalne i dlaczego pojawiło się tak nagle? Jak to się stało, że zdominowało ono teologię katolicką? Czym tak naprawdę jest Ruch Liturgiczny i jak na działania tego ruchu reaguje Stolica Apostolska?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania i wiele innych Czytelnik odnajdzie w najnowszej pozycji Wydawnictwa 3DOM Praca rąk ludzkich, dostępnej już teraz na stronie:

https://3dom.pro/19400-dzielo-rak-ludzkich-ks-anthony-cekada.html

OD REDKACJI MYŚLI KATOLICKIEJ:

Niezmiernie miło nam poinformować naszych czytelników, iż nasza strona i Pismo rzymskokatolickie "Myśl Katolicka - Organ Katolików Świeckich" objęły swym oficjalnym patronatem wydanie tej niesamowicie cennej i ważnej dla każdego katolika pozycji. Książka ta jest prawdziwym bestselerem i powinna zostać przeczytana przez każdego. Tym bardziej gorąco polecamy i zachęcamy do lektury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz