Katolicyzm ma własność pionu – odchyleń nie znosi.
Cytaty na nasze czasy:

"Jeśli kiedykolwiek zetkniecie się z chlubiącymi się tym, że są wierzący, że są oddani Papieżowi, i chcą być katolikami, ale nazwanie klerykałami mają za największą obrazę, powiedźcie uroczyście, że oddane dzieci Papieża to ci, którzy są posłuszni jego słowu i we wszystkim go słuchają, a nie ci, którzy czynią zabiegi, by uniknąć wypełnienia jego rozkazów lub aby naleganiem godnym ważniejszych spraw wymusić na nim zwolnienia czy dyspensy tym boleśniejsze, im większe wyrządzają szkody lub zgorszenie. [...]"

(Fragment przemówienia św. Piusa X wygłoszonego do kardynałów na konsystorzu 27 maja 1914 r. - Testament duchowy św. Piusa X)

wtorek, 20 grudnia 2022

J. Exc. Bp Marek A. Pivarunas CMRI: List Rektora seminarium Mater Dei, Adsum, Grudzień AD 2022.

  BMARK APIVARUNAS CMRI

––––––––

LIST REKTORA SEMINARIUM MATER DEI

   Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy,

   Duchowni i seminarzyści Seminarium Duchownego Mater Dei życzą Wam, Waszym rodzinom i przyjaciołom radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnego łaski Nowego Roku!

   Ten numer Adsum został opublikowany z opóźnieniem ponieważ chcieliśmy podzielić się zdjęciami z naszych niedawnych święceń niższych i wyższych. Jest to nasz zwyczaj, aby uczcić Naszą Błogosławioną Matkę, naszą Patronkę, przez święcenia w grudniu, w jej święto – Matki Bożej z Guadalupe, 12 grudnia.

   Pragniemy pogratulować Franzowi i Leopoldowi Traunerom (Austria), Krysztofowi Handke (Polska), i Noah'owi Ellis (Kentucky) z okazji otrzymania przez nich niższych święceń ostiariusza i lektora; Bratu Alfonsowi Vincent CMRI (Idaho) z okazji otrzymania święceń niższych egzorcysty i akolity; ks. Caleb'owi Armour (Szkocja), ks. Giles'owi Pardue (Alabama), ks. Matias'owi Chimenton (Argentyna), ks. Adamowi Craig (Michigan), ks. Wojciechowi Więckowskiemu (Polska) i Bratu Alojzemu Hartmanowi CMRI (Arizona) z okazji przyjęcia Diakonatu.

   W tym okresie Adwentu, nasza Święta Matka Kościół często w liturgii przedstawia nam proroctwa Starego Testamentu, zwłaszcza proroka Izajasza. Jakże cudownie Bóg zapowiadał przyjście długo oczekiwanego Boskiego Mesjasza. W pierwszym rozdziale Izajasza czytamy: "Poznał wół Pana swego, y osieł żłób Pana swego: a Izrael mię nie poznał, a lud móy nie zrozumiał". Na zakończenie każdej Mszy Świętej, przypomina nam o tym recytacja Ostatniej Ewangelii: "Na świecie był, a świat iest uczynion przezeń, a świat go nie poznał. Przyszedł do własności, a swoiż go nie przyięli". (Jan 1:1-14) Ponownie Isajasz przepowiedział najbardziej niesamowite wydarzenie: "Oto Panna pocznie y porodzi syna, y nazową imię iego Emmanuel [Bóg z nami]." (Izajasza 7:14) Dwa rozdziały później ten sam prorok kontynuował opis naszego Boskiego Zbawiciela: "Abowiem maluczki narodził się nam, y syn iest nam dany, y stało się panowanie na ramieniu iego: y nazową imię iego: Przedziwny, radny, Bóg, mocny, ociec przyszłego wieku, kśiążę pokoiu." (Izajasz 9:6) Wreszcie w Księdze Mądrości, napisanej około stu lat przed przyjściem Chrystusa, czytamy: "Gdy bowiem wszytko było w spokoynem milczeniu, a noc w swym biegu pół drogi miała, wszechmocne słowo twoie z nieba, z stolice królewskiéy, srogi walecznik, w pośrzodek straconéy źiemie przyszkoczyło" (Mądrość 18:14-15) Gdy prorok Micheasz przepowiedział, że Mesjasz narodzi się w Betlejem, widzimy Opatrzność Bożą w dekrecie Cezara Augusta, który miał sprowadzić świętego Józefa i Matkę Bożą do Betlejem.

   Wszystkie te piękne proroctwa  są potężnym przypomnieniem nam, że Bóg jest wszechwiedzący, zna przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To powinno nas inspirować do wielkiej ufności w Jego Boską Opatrzność w naszym życiu.

Z moimi modlitwami i błogosławieństwem,

Jego Ekscelencja ks. Bp. Marek A. Pivarunas, CMRI




Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Cytaty z Pisma św. za: Biblia łacińsko-polska czyli Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (podług tekstu łacińskiego Wulgaty i przekładu polskiego x. Jakóba Wujka T.J., z komentarzem Menochiusza T.J.), wydanie x. S. Kozłowskiego, prałata katedry wileńskiej. Wilno, 1864.

Tytuł, zredagowanie tekstu i dołączenie cytatów z polskiego wydania P.Ś. : red. Myśli Katolickiej

Źródlo: https://www.materdeiseminary.org/wp-content/uploads/2022/12/12-22-DECEMBER-Adsum.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz