Katolicyzm ma własność pionu – odchyleń nie znosi.
Cytaty na nasze czasy:

"Jeśli kiedykolwiek zetkniecie się z chlubiącymi się tym, że są wierzący, że są oddani Papieżowi, i chcą być katolikami, ale nazwanie klerykałami mają za największą obrazę, powiedźcie uroczyście, że oddane dzieci Papieża to ci, którzy są posłuszni jego słowu i we wszystkim go słuchają, a nie ci, którzy czynią zabiegi, by uniknąć wypełnienia jego rozkazów lub aby naleganiem godnym ważniejszych spraw wymusić na nim zwolnienia czy dyspensy tym boleśniejsze, im większe wyrządzają szkody lub zgorszenie. [...]"

(Fragment przemówienia św. Piusa X wygłoszonego do kardynałów na konsystorzu 27 maja 1914 r. - Testament duchowy św. Piusa X)

piątek, 22 lutego 2019

Pierwszy po blisko 105. latach numer "Myśli Katolickiej - Organu Katolików Świeckich".


W numerze między innymi:


Stanowisko Teologiczne [strony Tenete Traditiones]

O katolików integralnych (z przedwojennej Myśli Katolickiej)

Konsekracja biskupia J. Exc x. Bp. Józefa Selwaya

100 lat temu Polska odzyskała niepodległość!

60. rocznica śmierci ostatniego Papieża - J.Ś. Piusa XII †.

100 lat temu rozpoczęły się walki w obronie polskiego miasta Lwowa.

3-cia rocznica śmierci o. Bp. Roberta F. McKenny OP †.

J. Exc. x Bp. Donald H. Sanborn: Musicie odciąć się od Novus Ordo.

   Laudetur Iesus Christus ! 

   Dziś, w święto Stolicy Św. Piotra Apostoła w Antiochii, pragniemy wreszcie podzielić się z Państwem radosną wiadomością, iż po blisko 105'ciu latach udało nam się wskrzesić i przywrócić polskim czytelnikom, wybitny tytuł prasowy "Myśli Katolickiej - Organu Katolików Świeckich". Pismo to powstało dokładnie 111 lat temu w Częstochowie. Ostatni numer ukazał się w 1914 r., wybuch I WŚ zakończył niestety wydawanie czasopisma, które aż do tej pory, nie zostało wznowione. 

   Pomysł wznowienie tego wspaniałego i zasłużonego dla obrony i propagowania zasad Katolicyzmu Rzymskiego integralnego (czyli po prostu normalnego Katolicyzmu) zrodził się w naszych sercach i umysłach mniej więcej w okolicy Święta Wszystkich Świętych zeszłego roku. 6 listopada 2018 r. złożyliśmy wniosek o rejestrację czasopisma w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Zasadniczo sąd ma 30 dni na udzielenie odpowiedzi, my jednak czekaliśmy na nią ponad dwa miesiące. Postanowienie zostało wydane przez sąd 13 grudnia 2018 r., zaś dopiero 17 stycznia 2019 r. zostało wysłane do nas. Otrzymaliśmy je więc dopiero ok. miesiąc temu. W tym czasie jednak nie próżnowaliśmy, a zajęliśmy się przygotowaniem skromnego jak na razie, 1 numeru, w formie wprost nawiązującego do dawnego oryginału, jak również niniejszej strony internetowej i innych spraw, związanych z wydawaniem czasopisma, jak chociażby zaplecze techniczne, pieczątka redakcji etc. 

Postanowienie Sądu z 13 grudnia 2018 r.

   Niedawno wysłaliśmy także wniosek do Zakładu Czasopism Biblioteki Narodowej (Pracownia Narodowy Ośrodek ISSN) w celu uzyskania numeru ISSN dla naszego czasopisma (co jest w pełni możliwe dopiero po ukazaniu się pierwszego numeru, jednak sprawa jest już w toku [otrzymaliśmy w ostatnich dniach informację z potwierdzeniem rezerwacji], i czekamy teraz na oficjalne potwierdzenie i formalne przyznanie numeru). 

   Pierwszy numer został w większości złożony jeszcze w ubiegłym roku, jest więc głównie przeglądem wydarzeń zeszłorocznych oraz kilku tekstów ogólnych, można powiedzieć że jest swego rodzaju wstępem. Pismo będzie funkcjonowało odtąd jako dwumiesięcznik, a więc kolejny numer powinien się ukazać około Wielkanocy. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem papierowej lub cyfrowej wersji tego numeru jak również otrzymywaniem prenumeraty kolejnych numerów (cyfrowej bądź papierowej) proszone są o kontakt na adres e-mail naszej redakcji: myslkatolicka@gmail.com .

Świeżo wydrukowane, historyczne egzemplarze 1 (po 105 latach) numeru.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy wszystkich ludzi dobrej woli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz